29 Aralık 2015 Salı

Defne'nin Kırmızı Mantosu

Arkadaşım Şule'nin  torunu Defne'ye ördüğü manto hem örgüsü, hem modeli, hem de boyutu ile harika olmuş Yün seçimi de modele uymuş. Yünde ki  renkli pütürler örülünce tvid kumaş havasını vermiş. Defne'ye de bu mantonun çok yakışacağını biliyorum  Defneciğim güle güle güzel günlerde giy 
malzemeler: 9 yumak  Himalaya  EVERDAY BIG FABRIC 7 numara şiş, 
ölçüler 5-6 yaş içindir

Mantonun kolları 26 ilmek başlanarak düz örgü örülmüş.


Arka 58 ilmek başlanmış. 5 sıra haraşodan sonra 10 düz, 2 ters olarak örmeye devam edilmiş Örgü 5 kalın ,4 ince toplam 9 çubuk olarak kurulmuş. kalın çubuklar 10 ilmek, ince çubuklar 2 ilmek örülmüş. 2., 3.,4. kalın cubuğun her 2 tarafında aralıklı olarak 1'er ilmek kesilmiş. Böylece etek ucunda 58 olan ilmek sayısı koltuk altında 40 olmuş. 3 sıra haraşo ördükten sonra koltuk kesilmiş.
Arka parçada yapılan kesme işlemi ön parçanın 2 kalın çubuğunda da yapılmış. Etek ucunda 44 olan ilmek sayısı koltuk altında 32 olmuş.

6 yorum:

aysel melike dedi ki...

Şahane bir anlatımla sunmuşun cnm. yazan ellerine sağlık .Defne sağlıcakla giysin annesinin ellerine kollarına sağlık çok beğendim.

sevgibutik dedi ki...

aysel melike blogumu düzenli takip ettiğin ve güzel yorumlarda bulunduğun için teşekkür ederim. Herşey gönlünce olsun. Yeniyıl sana istediğin herşeyi getirsin. Sevgiler...

Adsız dedi ki...

Merhaba, sizi facebook da bulamadım.

sevgibutik dedi ki...

Ben facebook kullanmıyorum.

Unknown dedi ki...

Instagram adresiniz varmı acaba

sevgibutik dedi ki...

Sosyal medyayı kullanmıyorum.

Copyright @ SEVGİ BUTİK | Floral Day theme designed by SimplyWP | Bloggerized by GirlyBlogger